Приведено лице од тетовско, се барал за издржување казна затвор

На 11.06.2022 во 23.00 часот на ул.“Илинденска“ во Тетово полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Л.А.(29) од с.Селце, тетовско. Тој се барал по судска наредба од Основен суд Тетово за издржување на затворска казна.

Л.А. бил предаден во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.