0.8 C
Skopje
вторник, декември 5, 2023

Продолжува градежната офанзива низ Гази Баба‼️

Продолжува градежната офанзива низ Гази Баба‼️

Ја асфалтиравме улицата што води кон поликлиниката во Ченто.

При мојата посета ја сретнав тетка Васка која вели: По 60 години конечно некој ја направи оваа улица.

Времето на лажни ветувања е завршено. Денес зборот важи и се исполнува.

Со асфалтирањето на оваа улица обезбедуваме услови за полесен и побезбеден пристап до поликлиниката и за граѓаните но и за јавните служби на Брзата помош.

Во следниот период голем број на улици ќе бидат асфалтирани. Имаме план и програма кои ќе донесат подобри услови за живот на сите граѓани во општина Гази Баба‼️, пишува на својата Фејсбук страница градоначалникот н општина Гази Баба Бобан Стефковски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.