Продолжува серијата порази за Голден Стејт

46

Трикратниот НБА шампион во последните пет години и минатогодишен финалист, Голден стејт вориорс продолжува со слабите игри оваа сезона. „Воините“ ноќеска загубија од Шарлот и го запишаа четвртиот последователен пораз и вкупно 19. во лигата.

 

РЕЗУЛТАТИ

Далас Маверикс – Минесота Тимбервулвс 121:114
Бостон Селтикс – Мајами Хит 112:93
Шарлот Хорнетс – Голден Стејт Вориорс 106:91
Детроит Пистонс – Милвоки Бакс 103:127
Орландо Меџикс – Феникс Санс 128:114
Атланта Хоукс – Бруклин Нетс 118:130
Чикаго Булс – Мемфис Гризлис 106-99
Оклахома Сити Тендерс – Индијана Пејсерс 100:107
Јута Џџез – Лос Анџелес Лејкерс 96:121
Портланд Трејлер Блејзерс – Сакраменто Кингс 127:116

 

ТАБЕЛИ

ИСТОЧНА КОНФЕРЕНЦИЈА

АТЛАНТСКА ДИВИЗИЈА

 

1. Бостон 15 5 .750 –
2. Торонто 15 5 .750 –
3. Филаделфија 15 6 .714 0 1/2
4. Бруклин 11 10 .524 4 1/2
5. Њујорк 4 17 .190 11 1/2

ЦЕНТРАЛНА ДИВИЗИЈА

1. Милвоки 19 3 .864 –
2. Индијана 14 7 .667 4 1/2
3. Чикаго 8 14 .364 11
4. Детроит 8 14 .364 11
5. Кливленд 5 15 .250 13

ЈУГОИСТОЧНА ДИВИЗИЈА

 

1. Мајами 15 6 .714 –
2. Орландо 10 11 .476 5
3. Шарлот 9 14 .391 7
4. Вашингтон 6 13 .316 8
5. Атланта 5 17 .227 10 1/2

 

ЗАПАДНА КОНФЕРЕНЦИЈА

СЕВЕРОЗАПАДНА ДИВИЗЈА

1. Денвер 13 5 .722 –
2. Јута 12 10 .545 3
3. Минесота 10 10 .500 4
4. Портланд 9 13 .409 6
5. Оклахома Сити 8 12 .400 6

 

ПАЦИФИЧКА ДИВИЗИЈА

1. ЛА Лејкерс 19 3 .864 –
2. ЛА Клиперс 16 6 .727 3
3. Феникс 9 11 .450 9
4. Сакраменто 8 12 .400 10
5. Голден Стејт 4 19 .174 15 1/2

ЈУГОИСТОЧНА ДИВИЗИЈА

1. Далас 15 6 .714 –
2. Хјустон 13 7 .650 1 1/2
3. Сан Антонио 8 14 .364 7 1/2
4. Мемфис 6 15 .286 9
5. Њу Орлеанс 6 15 .286 9

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.