Професорот од драчевската гимназија обвинет и за обљуба

Ново обвинение и нов судски процес за професорот од драчевската гимназија Јордан Илиоски. Се товари за кривични дела „обљуба со злоупотреба на службената положба“ и за „задоволување на полови страсти пред друг“, но на други четири ученици, објави Канал 5.

Се товари дека делата ги сторил пред три години за кога се однесува и другиот судски предмет.

На Илиоски од претходно му се суди за задоволување полови страсти и полови дејствија врз други тројца ученици. Еднаш доби ослободителна пресуда но, Апелација ја укина и го врати тој предмет на повторно судење во Кривичниот суд. Неговата одбрана и тогаш беше дека е невин и дека вработени во училиштето го местат и ги врбуваат учениците лажно да го обвинуваат, пишува Канал 5.

Судењето се одвива без присуство на јавноста бидејќи оштетените се малолетни.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.