Променливо облачно и студено

Во понеделникот во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и многу студено, извести Управата за хидрометеоролошки работи.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во источните делови, локално со над 60 километи на час.

Утринските температура се движат од минус 10 до 1 степен, додека максималните дневни ќе идат во интервалот меѓу минис 7 и 3 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината денеска ќе биде променливо облачно и многу студено со сончеви периоди. Ќе дува засилен северен ветер, депературата ќе се движи околу 0-та

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.