Променливо облачно со повремени сончеви периоди

Утрово е со слаб локален снег претежно на североистокот од земјата, а преку денот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност.

Ќе дува умерен ветер од северозападен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува.

Утринските температури се движат од минус 2 до 4 степни, додека максималните дневни ќе бидат во респонот од 1 до 10 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, со слаб до умерен ветер од северозападен правец и со максимална температура до 9 Целзиусови степени.