Променливо облачно со повремени врнежи и засилен ветер

Во земјата денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во текот на денот ќе престануваат. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од североисточен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 8, а максималната од 8 до 14 степени.

Во Скопје слично време со минимална температура од 6 степени, а дневната ќе достигне 12 степени Целзиусови.

Од понеделник следува период на стабилно и сончево време со ниски утрински температури, а дневните температури ќе бидат во пораст.