Променливо облачно со засилен ветер

45

Времето денеска ќе биде променливо облачно со засилен ветер претежно од југоисточен правец, особено во источните делови.

Попладне и кон крајот на денот од запад ќе започнат врнежи од дожд кои во текот на ноќта ќе се прошират и локално ќе бидат поинтензивни, проследени со силен ветер.

Времето во среда ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места ќе бидат пообилни, проследени со засилен јужен ветер и локална појава на грмежи.

Во четврток времето ќе биде променливо облачно, претпладне со повремен дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец.

До петок времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер.

Еве какво време не очекува и до крајот на целиот месец:

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.