Променливо облачно време со умерен ветер

29

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде променливо облачно, по одделни котлини со услови за утринска магла, а на крајниот југ со слаб локален дожд.

Во текот на денот сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.