Променливо облачно време со врнежи од снег

44

Времето денеска ќе биде променливо облачно наместа со слаби врнежи од снег, а само во крајните југоисточни делови ќе бидат од дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринската температура се движи од минус шест до два, а дневната од минус два до три степени.

Во Скопје слично време, променливо облачно со слаби врнежи од сне и засилен северен ветер. Утринската температура се спушти до минус два, а дневната ќе достигне до нула степени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.