Промоција на едицијата „Црните страници на УДБА“

Државниот архив на Република Македонија денеска ќе ја промовира едицијата „Црните страници на УДБА“.

Мотото на промоцијата е „Историја што чека да биде откриена“, а ќе се одржи во Музејот на македонска борба.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.