Пронајдена дрога во дом во Гевгелија, полицијата уапси едно лице

25

На 12.05.2022 во 15.15 часот полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода Д.В. (52) од Гевгелија. При претрес на неговиот дом, извршен врз основа на судска наредба, била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.