Пронајдена дрога во штипско, приведени три лица

25

Во петокот околу 17 часот во атарот на селото Долни Балван, штипско, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода С.И. на 27, К.М. на 25 и И.И. на 28 години, сите од Штип, затоа што кај нив била пронајдена околу еден килограм марихуана.

Како што соопшти МВР, тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.