Пронајдена е младата 32-годишна скопјанка и се наоѓа на Клиниката за гинекологија

Пронајдена е младата 32-годишна скопјанка која во бремена состојба и со нарушено здравје утрово излегла од нејзниот дом во скопско Волково и од тогаш нејзините блиски изгубиле секаков траг за неа.

Нејзниот сопруг во разговор за „Макфакс“ потврди дека таа е најдена и се наоѓа на Клиниката за гинекологија. Тој рече дека младата жена има растројство.

Инаку оригиналната објава е избришана од Фејсбук.

Семејството претходно денеска на социјалните мрежи бараше помош, доколку некој ја види да ја задржи и дека жената како што беше напишано во објавата, е со нарушено ментално здравје и во бремена состојба.

Информацијата за „Макфакс“ ја потврди и полицијата.

„Денеска попладнево Т.К. во СВР Скопје пријавил дека од својот дом во с.Волково се оддалечила неговата сопруга И.К.(32). Се презрмаат мерки за пронаоѓање на лицето“, се истакнува во информацијата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.