Пронајдена мртва 87-годишна Гркинка во куќа во Битола

156

Во куќа во Битола вчера била пронајдена почината К.Г.(87) од Република Грција, со привремен претстој во Битола.

Како што соопшти МВР, во СВР Битола случајот бил пријавен на 12 јануари во 19.40 часот.

Од лекар на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.