Пронајдено големо количество оружје во струшкиот регион

526

Гранати и муниција се пронајдени во близина на струшкото село Калишта.

На нива меѓу селата Франгово и Калишта, полицијата денеска пронашла муниција, гранати и рачни фрлачи (РПГ).

Оружјето е пронајдено напладне, по претходно собрани оперативни сознанија.

Денеска околу 12 часот во нива меѓу селата Франгово и Калишта, струшко, по оперативни сознанија пронајдена е разновидна муниција, гранати и РПГ – информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски.

Од полицијата информираат дека во координација со обвинителството се работи на расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.