14.6 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019

Пронајдена 18-годишна девојка без документи за идентификација во комбе на ГП „Блаце“

533

Во саботата, на 13.04.2019 година околу 21.45 часот на Граничниот премин „Блаце“, на паркинг во комбе „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.С.(49) од село Глумово, скопско, било пронајдено женско лице без документи за идентификација.

Во разговор со полициски службеници таа изјавила дека се вика Н.С.(18) од Косово.

Лицето било предадено на полициски службеници од Одделот за прекуграничен криминал и миграции при Регионалниот центар за гранични работи Север за понатамошна постапка.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.