Пронајдена граната во Могила

108

Пронајдена граната во Могила завчера во дворот од куќа во сопственост на Н.Ш.

Неексплодираната артилериска граната во Могила од Првата светска војна била откриена за време на изведување градежни работи.

Гранатата, соопшти денеска МВР, е подигната за понатамошна постапка.

 

Не е прв случај граната од Прва Светска војна да биде пронајдена во битолско.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.