Пронајдено исчезнатото момчето од Прилеп

130

Пронајден е 21-годишниот В.С. од Прилеп кој на 6. откомври беше пријавен за исчезнат.

Имено, таткото на момчето, 49-годишниот  Г.С. од село Селце, прилепско, пријавил дека во планинарскиот дом лоциран на Селечка Планина, го пронашол својот син В.С.кој на 06.10.2018 година бил пријавен за исчезнат.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.