Пронајдено телото на удавеното момче во кумановско Думановце

117

Пронајдено телото на осумнаесетгодишното момче кое во саботата счезна во водите на езерото во кумановското село Думановце.

Нуркачите вчеравечер го пронашле телото на Јетмир Османи од скопското село Љуботен. На момчето му се изгубила секаква трага во саботата попладне околу 14 часот, кога според очевидци со неколку другари влегло во езерото да се разлади.

Водата ненадејно го повлекла кон дното и оттогаш траеше потрагата по него.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.