Протест на семејството и блиските на загинатата Викторија Николова против пресудата за сообраќајката кај „Сити Мол”

– Членови на семејството на Викторија Николова, младата девојка која во јануари годинава загина во сообраќајната несреќа кај „Сити мол”, денеска организраа протест пред Кривичниот суд – Скопје против судската одлука во која возачот Јордан Ѓорѓиев, беше осуден на казна затвор од три години.

Дел од овој протест беа и пријатели и другари на загинатата Викторија, кои носеа транспаренти со пораки преку кои го изразија своето незадоволство од пресудата.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.