Протести на ВМРО-ДПМНЕ: Oставка на Заев, слобода на народот! (ФОТО)

Куманово, Тетово, Велес, Кавадарци, Прилеп, Битола и Охрид! Сите заедно порачаа оставка на Заев, слобода на народот! Има работи коишто се свети, има работи коишто не се предмет на пазарење, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, по вечерашните протести во овие градови.

Уцените од соседна Бугарија за отстапки во идентитетските прашања и последното понижувачко и скандалозно интервју на премиерот Зоран Заев, како и во континуитет огромно незадоволство од политиките на актуелната власт, ги сплоти граѓаните.

Погледнете ги низ фотографии дел од денешните протести на опозициската ВМРО-ДПМНЕ:

Охрид

Битола

Прилеп

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.