Прв случај на коронавирус во Северна Ирска

22

Во Северна Ирска денеска е потврден првиот случај на заразен со новиот коронавирус, наречен Ковид-19.

Станува збор за пациент кој допатувал од Италија преку Даблин, изјави регионалниот службеник за здравство Мајкл Мекбрајд.

Во Обединетото Кралство претходно беа регистрирани 15 случаи на заразени со вирусот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.