Прва годишна конференција на Унијата на Ветерани на ВМРО-ДПМНЕ во Смилево

Денеска во 17:30 часот во манастир Свети Петар и Павле во Смилево ќе се одржи Прва годишна конференција на Унијата на Ветерани на ВМРО-ДПМНЕ насловена „Чувајќи ја традицијата создаваме иднина“, информираат од партијата.

На конференцијата обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски,

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.