Првата фудбалска лига почнува на 9 август

Македонската Прва фудбалска лига почнува на 9 август.
Во „Куќата на фудбалот“ беа извлечени паровите за новата натпреварувачка сезона.
Во продолжение паровите за премиерното коло од сезоната 2020/21.
Шкупи – Шкендија
Македонија Ѓ.П. – Работнички
Беласица – Силекс
Пелистер – Академија Пандев
Вардар – Борец
Ренова – Струга Трим Љум

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.