Први јануари неработен ден за сите граѓани

46

Првиот ден од новата 2014 година ќе биде неработен ден за сите граѓани, информира денеска Министерството за труд и социјална политика.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика, на граѓаните на Република Македонија им го честита празникот.

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.