ПСЖ подготвен да плати 80 милиони евра за Де Јонг

79

Фудбалерот од средниот ред на Ајакс, Френки де Јонг може да ја продолжи својата кариера во француското првенство.

Според шпанскиот дневен спортски весник Marca, ПСЖ е подготвен да плати 80 милиони евра за 21-годишниот Холанѓанец.
Актуелниот договор на играчот е со важност до 2022 година.

Сезонава досега Де Јонг играше на 19 натпревари и постигна два гола.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.