ПСЖ во полуфиналето на францускиот куп

21

Фудбалерите на Пари Сен Жермен се пласираа во полуфиналето од францускиот национален купш, откако во вторникот во четвртфиналето со 3:0 го совлада Дижон.

На парискиот „Парка на принцовите“ стрелци за ПСЖ беа Анхел Ди Марија во 8 и 28, и Томас Муние во 76 минута.

Во другите четвртфинални дуели се среќаваат на 27-ми февруари Рен и второлигашот Орлеан и Лион – Каен, а на 6-ти март четвртолигаштпо АС Витре го пречекува Нант.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.