ПСЖ конечно во финале, Лајпциг немоќен

27

Бајката на Лајпциг завршува во полуфиналето на Лигата на шампионите.Најпријатното изненадување е поразен од големиот ПСЖ. Скапите звезди конечно ќе играат во финалето во недела со подобриот од мечот Лион-Баерн.

Стрелци вечерва беа Маркињос, Ди Марија и Бернат.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.