ПСЖ се намачи кај третолигаш во Купот на Франција

Фудбалерите на Пари Сен Жермен се пласираа во четвртиот круг од Купот на Франција, но на гостувањето кај третолигашот Шатору до победата од 3:1 дојдоа во последните 15 минути од дуелот.

ПСЖ очекувано настапи без своите најголеми ѕвезди Меси, Мбапе и Нејмар, а победата ја донесоа погодоците на Иго Екитике во 13, Карлос Солер во 78 и Јуан Бернат во првата минута од судиското продолжение на натпреварот, додека за домашните во 37 минута погоди Натаниел Нтола.

Од другите натпревари одиграни во петокот треба да се издвои победата на второлигашот По кој со 2:1 го елиминираше Монпелје. За домашните стрелци беа Монс Басиамина во 265 и Меирон Жорж во 81, а за гостите погоди Валер Жермен во 70 минута.

Во другите натпревари Пари ФК со 3:1 го победи Валенсијан, Анже на гости по пеналите со 5:4 беше подобар од Страбур, а Гренобл со Нимс.
ПСЖ се намачи кај третолигаш во Купот на Франција

Фудбалерите на Пари Сен Жермен се пласираа во четвртиот круг од Купот на Франција, но на гостувањето кај третолигашот Шатору до победата од 3:1 дојдоа во последните 15 минути од дуелот.

ПСЖ очекувано настапи без своите најголеми ѕвезди Меси, Мбапе и Нејмар, а победата ја донесоа погодоците на Иго Екитике во 13, Карлос Солер во 78 и Јуан Бернат во првата минута од судиското продолжение на натпреварот, додека за домашните во 37 минута погоди Натаниел Нтола.

Од другите натпревари одиграни во петокот треба да се издвои победата на второлигашот По кој со 2:1 го елиминираше Монпелје. За домашните стрелци беа Монс Басиамина во 265 и Меирон Жорж во 81, а за гостите погоди Валер Жермен во 70 минута.

Во другите натпревари Пари ФК со 3:1 го победи Валенсијан, Анже на гости по пеналите со 5:4 беше подобар од Страбур, а Гренобл со Нимс.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.