Пукано во викендичка во Ростуше

Вчера Р.Р. од Скопје пријавил дека во временски период од 16-22.03.2014 година во викендичка во с.Леуново, о.Маврово-Ростуше, од страна на непознат сторител со проектил од огнено оружје му била оштетена дрвена ролетна и стакло од прозорец, проектилот завршил во кујнски елемент.

Се работи на расчистување на случајот.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.