Путин побарал итно да разговара со Ципрас

100
Путин побарал итно да разговара со Ципрас

Рускиот претседател Владимир Путин побарал итно да разговара со грчкиот премиер Алексис Ципрас, јави дописникот на МИА од Атина.

Според најавите, разговорот ќе се одржи за време на паузата на состанокот на партиските лидери со грчкиот претседател, кој е во тек.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.