Путин: Русија е подготвена да ги обнови односите со САД

односите

Путин, при примањето на акредитивот за странски амбасадори во Русија, изјави дека за време на предизборната кампања ги слушнал ставовите на Трамп за обнувувањето на врските со Русија.

– Русија е подготвена за обновување на односите, но тоа нема да биде лесно. Подобри односи ќе им одговараат и на САД и на Русија, заклучи Путин.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.