Работнички им се врати на победите, шампионот се “прошета” низ Кратово

Работнички им се врати на победите

Работнички им се врати на победите. “Романтичарите” со триумф од 2:0 над Металург го прославија 78-от роденден на клубот од Дебар Маало.

Мите Цикарски од пенал во 45-та минута донесе водство за домашните, а во тие моменти гостите останаа и со играч помалку поради исклучувањето (два жолти картони) на Дарко Илиевски. Во 48-та минута Баже Илијоски зголеми на 2:0, а подоцна истиот играч не успеа да реализира и пенал.

Вардар очекувано славеа на гостувањето во Кратово против Силекс.

Шампионот лесно го освои Кратово

Немања Мијушковиќ во 30-та минута го отвори резултатот, а Хофханес Хамбарџумјан во 66-та минута го постигна вториот гол за актуелниот шампион, со кој и беше решен мечот. Во завршницата и Јасир Асани се запиша меѓу стрелците.