Рација во џамија во Берлин, осомничен имам

31

Германската полиција спроведе рација во џамија во Берлин, бидејќи имамот е осомничен за  префрлување пари на исламските борци во Сирија.

Полиција ја пребарала џамијата Ел Сахаб во северниот дел на Берлин, Вединг, каде Ахмад А. (45), познат како Абул Бара, проповедал, соопшти канцеларијата на обвинителството.

Други детали не се соопштуваат, а од џамијата никој од официјалните претставници, не се огласи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.