Рачна бомба фрлена пред кафуле во Прилеп

177

Пред кафуле во центарот на Прилеп, денеска е пронајдена рачна бомба сѐ уште неексплодирана.

Според полициски информации, околу 12.10 часот во кафе бар во летна бавча, сопственикот Г.Т. пријавил дека нашол експлозивна направа. Нема повредени лица ниту материјална штета.

„Екипа на МВР излезe на терен и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.