31 C
Skopje
среда, јули 15, 2020

Рачни бомби оставени во кофа во Кичево

98

Во 13.00 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека биле најдени три бомби во кофа.

МВР информира дека 56-годишниот Љ.М. од Кичево на улицата „4-ти Јули“ во пластична кофа пронашол три рачни бомби.

Пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување Кичево безбедно ги подигнал за понатамошна постапка. Увид извршила екипа од Полициската станица Кичево.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.