Раде Стојановиќ потпиша на една година во израелскиот Бен Херзлиај

41

Иако пред само еден месец беше најавено негово враќање во Зомимак М, поранешниот наш репрезентативец Раде Стојановиќ кариерата ќе ја продолжи во шампионатот на Израел.

Стојановиќ потпиша едногодишен договор со составот на Бен Херзлиај каде ќе го продолжи својот интернационален пат, откако изминативе шест месеци ги мина во норвешкиот Драмен.

Како што е познато, пред само еден месец беше најавен негов трансфер во редовите на Зомимак М.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.