Рафаел Надал зависен од покер

72

Светскиот тениски рекет број еден Шпанецот Рафаел Надал, неодамна го освои првиот покер турнир и освои 50.000 евра, а деновиве откри дека е зависен од ова игра.
„Зависен сум од покер. Често тренирам и додека сум на тениските турнири . Дури и мојт тренер Тони, знае да ме искара понекогаш дека премногу време му посветувам на покерот”, изјави Надал.
Тој освоената награда од 50.000 евра не ја задржа за себе туку ја даде во хуманитарни цели, а за да ја добие наградат ги победи фудбалерот Кристијано Роналдо, поранешниот скијач Алберто Томба …

„Знаев дека Роналдо е добар покераш и затоа го следев секој негов потег“ , додаде 27 – годишниот Надал.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.