Рафиња ќе игра за ПСЖ

104

Неколку минути пред затворањето на преодниот рок кој заврши на полноќ во понеделникот, Рафиња Алкантара потпиша за Пари Сен Жермен, пренесуваa шпанските медиуми.

Играчот од средниот ред на Барселона заминува за Париз без трансфер такса, но со потенцијални 3,5 милиони евра во форма на клаузули.

Покрај тоа, каталонскиот клуб ќе добие 35 отсто од последователната продажба на Бразилецот.

Во последните години Рафиња минуваше периоди на позајмица во Селта и Интер и немаше никакви индиции дека Роналд Куман ќе се потпира на него

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.