Расчистена кражбата во општина Центар

45

Три лица се приведени под сомнение дека се сторители на кражбата случена кон почетокот на месецов во просториите на општина Центар.

Според информациите од полицијата, на едно од лицата му е одреден осум дневен притвор.

Од просториите на општината одземени беа шест кабли и два рутери.

МВР повеќе детали најавува за подоцна.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.