Разочарани СДСМ-овци: Ѓаволот си дојде по своето

705

Разочаран поддржувач на владејачката СДСМ вечерва на социјалната мрежа ги постави прашањето „каде е убедливата победа“ со 100 до 150 илјади гласа во полза на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, откако станува јасно дека во вториот изборен круг тој нема да има никаква предност пред опозициската противкандидатка Гордана Силјановска Давкова.

Разочараниот социјалдемократ кој вели дека е 18 години е активен во сите кампањи на СДСМ, ги предупредува своите сопартијци дека добиле жешка шлаканица, која според него е резултат на „трката по тендери“ наместо остварување на ветувањата.

 

 

 

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.