Реџепи: Ќе гласам да падне Владата

81

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи, денеска пред да влезе во Собранието истакна дека ќе гласа за да падне Владата, но нема да биде дел од Влада која е антиалбанска и против Европската унија.

„Јас сум опозиција, секако дека ќе гласам да падне Владата“, рече Реџепи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.