Реал Мадрид нуди 75 милиони евра за Јаја Туре

76

Фудбалскиот клуб Рерал Мадрид е богат и може да си дозволи вносни понуди за најдобрите светски асови.

Желба на европскиот владетел е фудбалерот кој е меѓу најквалилтетните во редовите на англискиот шампион, Манчестер Сити, Јаја Туре.

Предводникот на мадриѓаните, тренерот Анчелоти е подготвен заработеното од Ди Марија да го вложи за доведување на Туре, со што „Граѓаните“ би можеле да бидат побогати за 75 милиони евра.

Италијанецот располага и со одличниот Тони Крос, како и да е, целта му е квалитетен среден ред.

Ако се договорат, искусниот Туре ќе биде четвртиот фудбалер на „Сантијаго Бернабе“, кој вреди над 75 милиони евра, заедно со Роналдо, Герет Бејл, како и со Џејмс (Хамес) Родригез.

Туре беше со желба да се пресели од „Итихад“ поради заборавена роденденска честитка од Сити.

Шпанскиот фудбалски состав е заинтересиран и за капитенот на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.