Реал Мадрид сигурен во дуелот со Сосиедад

120
мадрид

Реал Мадрид сега има четири бодови повеќе од конкурентите и еден натпревар помалку.

Резултати на натпреварите од 20.коло од Примера:

Бетис – Барселона 1:1,
Еспањол – Севиља 3:1,
Атлетик Билбао – Хихон 2:1,
Реал Мадрид – Реал Сосиедад 3:0,
Леганес – Селта 0:2,
Еибар – Депортиво 3:1,
Алавес – Атлетико Мадрид 0:0,
Виљареал – Гранада 2:0 и
Осасуна – Малага 1:1.

Вечерва се игра натпреварот Лас Палмас – Валенсија.

Табела: Реал Мадрид 46 бодови, Барселона 42, Севиља 42, Атлетико Мадрид 36, Реал Сосиедад 35, Виљареал 34.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.