Реал подобар од Барса во шпанскиот кошаркарски Суперкуп

11

Реал Мадрид е освојувач на Суперкупот на Шпанија откако во финалето во првото годинашно „Ел Класико“ ја совлада Барселона со 88:83.

Каталонците по три четвртини го контролираа резултатот и имаа предност од 71:62. Но сепак, „кралевите“ одиграа неверојатна последна четвртина и на крајот славеа.

Серхио Љуљ со 24 поени беше прво име на натпреварот, додека кај Барселона Кори Хигинс заврши со 16 поени.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.