Рецепт: Со овој пијалок отарасете се од упорната кашлица

247

Кашлицата е мошне честа појава, особено во зимскиот период, а тогаш се јавува и потребата на некој начин да се отарасиме од симптомите.

Дали знаевте дека постои овошје што може да ви послужи како моќен сируп против кашлица? Едно од нив е ананасот. Научно е докажано дека ананасот има способност да го намали количеството на секрет 5 пати побрзо од сирупот против кашлица и може да ги излекува пациентите 5 пати побрзо.

Еве рецепт со ананас што ќе ви помогне да се отарасите од кашлицата. (прочитајте на следната страница)

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.