Речиси достигнат рекордот на рејтингот на телевизиите во САД за време на изборната ноќ

рејтингот

Компанија за мерење на рејтингот на телевизиите Нилсен соопшти дека во 2008 година изборната ноќ била проследена од 71,5 милиони гледачи.

Во вторникот вечерата беше означен крајот на предизборната кампања, која го држеше вниманието на Американците повеќе од една година. Две од трите најгледани предизборни претседателски дебати во историјата биле меѓу Трамп и неговата соперничка Хилари Клинтон.

Најгледаната телевизија ноќта на изборите била Си-Ен-Ен, а по неа следеле Фокс њуз и Ен-Би-Си.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.