Регистриран 271 прекршок за неносење заштитна маска

9

Во текот на изминатото деноноќие (31.07/ 01.08.2020) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистриран е 271 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.