Регистриран земјотрес на Крит

54

Земјотрес со јачина од 4,2 степени регистриран на Крит.

Епицентарот на потресот бил на пет километри источно од Јерапетра на островот Крит.

Нема информации за настрадани или предизвикана материјална штета.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.